Makaleler

Rixos Sailing Cup

 

Rixos Sailing Cup

 

Marinturk Göcek Exclusive ev sahipliğinde Akdeniz bölgesinin huzurlu doğası ve denizine sahip Göcek koyunda Rixos Premium Göcek tarafından gerçekleştirilen Rixos Sailing Cup 2017, ikinci kez yelken severlerle buluştu. Yarışçılar, Türkiye Yelken Federasyonu, Göcek Yelken Kulübü ve hakem komiteleri tarafından RIXOS harflerinden oluşturulan yarış parkurunda kıyasıya yarıştı. Dünyada ilk kez harflerden oluşan bu zorlu parkurda, yelkenler İzkayası Mevkii'nden start aldı.
 
Nissan, #birliktegüzel, Godiva, Power FM ve Marintürk sponsorluğunda Göcek'in mavi sularında gerçekleşen Rixos Sailing Cup 2017'de 22 tekne ve 150 sporcu mücadele etti. 10 Ekim'de pop müziğin sevilen ismi Burak Kut'un GODIVA sponsorluğunda sahne aldığı açılış partisi ile konuklarına merhaba diyen Rixos Sailing Cup Göcek, 11 Ekim'de rock ve jazz müziğin sevilen ismi Su Soley ile devam etti. Birbirinden çekişmeli yarışlar ve eğlenceli aktivitelerin ardından 13 Ekim'de Kargalar Kafeste'nin sahne aldığı ödül töreni ve kapanış partisiyle sona erdi.
 
"Dostluk Kazansın" sloganıyla üç gün boyunca heyecan ve eğlence dolu mücadelelerin yaşandığı Rixos Sailing Cup'ta IRC kategorisinin birincisi Anything / Dere Construction isimli tekne ile Bora Turan ve ekibi olurken, Freshmen 1 kategorisinde Kerem Can isimli tekne ile Bülent İnce ve ekibi; Freshmen 2 kategorisinde ise Tuzlu 2 isimli tekne ile Kadir Sığınmış ve ekibi birinci oldu.

MARINTURK sponsorluğunda yarışan Can Akbaşoğlu imzalı Corby 29 model Hey Teacher teknesi ise IRC kategorisinin 2. Gün 1. Yarış birincisi ve 3. Gün birincisi oldu. Overall' da 2. olan Hey Teacher teknesinin başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2012-2017  © Copyright RotaDeniz. Her hakkı saklıdır.  

Artık Facebook kimlik bilgilerinizi kullanarak oturumunuz açılıyor