Makaleler

Setur KAYK-EAYK Yarışı Sonuçlandı

 

Setur Marina ile KAYK ve EAYK işbirliğinde düzenlenen KAYK – EAYK KUŞADASI YELKENLI YAT YARIŞI SETUR KUŞADASI MARINA KUPASI26 Ağustos 2013 tarihinde Kuşadası’nda gerçekleşti.

Kuşadası Yat Kulübü (KAYK) ve Ege Açık Deniz Yat Kulübü (EAYK) işbirliğinde ilk kez düzenlenen KAYK – EAYK KUŞADASI YELKENLI YAT YARIŞI SETUR KUŞADASI MARINA KUPASI 26Ağustos 2013 tarihinde Setur Kuşadası Marina Çarşı sponsorluğunda gerçekleşti. Deniz, yat, adrenalin tutkunlarını buluşturan KAYK – EAYK KUŞADASI YELKENLI YAT YARIŞI SETUR KUŞADASI MARINA KUPASI, Kuşadası’nda ilk kez polyester yelkenli yatlar için Türkiye Yelken Fedarasyonu tarafından onaylı bir koy içi şamandıra yarışı olma özelliğini taşıyor.

 

KUŞADASI’NDA YELKENLER FORA DEDİ

Setur Kuşadası Marina sponsorluğunda ilki düzenlenen bu keyifli yarışta yelken takımları zafere ulaşmak için kıyasıya mücadele ettiler. 'IRC 1', 'IRC2' ve 'Destek 1' ile 'Destek 2' sınıfı olmak üzere 4 kategoride düzenlenen yarışa 20tekne ve 100 üzerinde sporcu katıldı. 13 millik üçgen rotada gerçekleşen yarış sonunda 'IRC 1' sınıfındaTRİNİTY teknesi ekibi birinci, 'IRC 2' sınıfında LEMON teknesi ekibi birinci, oldu. ‘Destek 1’ sınıfında ATLANTİS X teknesi ekibi birinci, 'Destek 2' sınıfında ise MELTEMİ teknesi ekibi birinci oldu. Çekişmeli geçen yarış sonrası Kuşadası Marina içerisinde kokteyl düzenlendi ve derece alan yarışmacılara ödülleri takdim edildi. Yarışmacılara Setur Kuşadası Marina Müdürü Çağlar ALTUNTAŞ ve Kuşadası Yat Kulüp Başkanı Gökhan AYDIN tarafından kupaları verildi.

 

 


{SCOpenGraph description=KAYK – EAYK KUŞADASI YELKENLI YAT YARIŞI SETUR KUŞADASI MARINA KUPASI}

 

2012-2013  © Copyright RotaDeniz. Her hakkı saklıdır.